Feel The Wind

Zostań kapitanem!

Feel The Wind

Naucz się żeglować! Zostań kapitanem!

Przeżyj z nami morską przygodę, naucz się żeglować i zostań kapitanem

Ścieżka rozwoju od zera do kapitana

01.

Elementarne szkolenie żeglarskie na morzu 7 dni

Dedykowane przede wszystkim osobom nie posiadającym patentu „Żeglarza Jachtowego” bądź umiejętności na tym poziomie. Szkolenie obejmuje wiedzę z zakresu terminologii żeglarskiej, węzłów, budowy jachtu, teorii żeglowania, przepisów, podstaw meteorologii. Większość czasu poświęcamy na szkolenie praktyczne z pracy w charakterze członka załogi oraz nauki żeglowania . Po ukończeniu tego szkolenia nabywasz umiejętności wykwalifikowanego członka załogi jachtu morskiego oraz umiejętności manewrowania jachtem balastowym pod żaglami.

02.

Staż morski

Kolejnym krokiem w rozwoju jest zdobycie stażu morskiego niezbędnego do uzyskania  patentu Jachtowego Sternika Morskiego, który umożliwia samodzielne prowadzenie jachtów żaglowych o długości do 18m po wodach morskich. Proponujemy rejsy na których uczestnicy doskonalą i utrwalają swoje umiejętności zdobyte w szkoleniu elementarnym . Przez zdobywanie stażu rozumiemy pracę załogi zgodnie z „dobrą praktyką morską” .

03.

Szkolenie Jachtowego Sternika Morskiego zakończone Egzaminem 7 dni

Szkolenie dedykowane osobom które ukończyły szkolenie elementarne Feel  the Wind lub posiadają patent  „Żeglarza Jachtowego” oraz mają praktykę w samodzielnym żeglowaniu. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest posiadanie min. 150 godzin stażu morskiego . Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej ( manewrówka ) Zagadnienia teoretyczne realizujemy w formie zdalnej.  Szkolenie manewrowe łączymy z zajęciami z Nawigacji . Prowadzimy je  w formie rejsu, żeglując w dzień i w nocy często zmieniając porty, oprócz manewrówki na żaglach i silniku, doskonalimy również praktykę nawigacyjną, niezbędną przyszłym skipperom. Szkolenie kończymy Egzaminem.

04.

Pierwsze samodzielne rejsy

Osobom, które zdały egzamin JSM proponujemy, by swój pierwszy rejs poprowadziły w organizowanej przez Nas flotylli. Debiutant w roli Skippera zawsze może liczyć na wsparcie i pomoc jednego z Naszych kapitanów/instruktorów, którzy prowadzą inne jachty. Nauka na własnych błędach bez oglądania się na kogoś „mądrzejszego „ na pokładzie to wg. Nas najlepszy sposób na usamodzielnienie się młodego Skippera.

05.

Staż niezbędny do uzyskania patentu Kapitana

Absolwentów Naszych szkoleń po poprowadzeniu pierwszego rejsu , zapraszamy do uczestnictwa wraz ze swoimi załogami do w organizowanych przez Nas rejsach oraz atrakcyjne rabaty na wynajem jachtów w dowolnym rejonie świata. Organizujemy rejsu po wodach pływowych oraz na jednostkach o długości powyżej 20 m celem uzyskania stażu wymaganego na Patent Kapitana jachtowego. Prowadzimy również kursy udoskonalające z zakresu manewrowania dużymi jednostkami, radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych, pierwsza pomoc na jachcie, nawigacja klasyczna z pominięciem GPS.

Zapisz się na szkolenia
i zostań kapitanem!

Pomożemy Ci zostać kapitanem jachtowym!

Pomożemy przejść przez cały proces od przygotowania poprzez wypisanie dokumentów aż po nocne manewry.

pomagamy z dokumentami

Nauczamy pływać

przygotujemy do jsm

Jesteśmy grupą przyjaciół tworzącą projekt Feel The Wind

Najważniejsi członkowie załogi, którzy przeszkolą Cię i zaopiekują się podczas rejsu

Łukasz Stania

Kapitan & CEO
poznaj lepiej

Łukasz Stania

Żegluję od małego, to taka rodzinna „choroba”, jedno z moich pierwszych dziecięcych wspomnień to rejs z tatą po zatoce gdańskiej. Stopniowo przesiadałem się na coraz większe jachty i żeglowałem coraz więcej ostatecznie połączyłem hobby z pracą. Swoje pierwsze morskie rejsy poprowadziłem w wieku 20 lat od tamtej pory poprowadziłem ponad 250 rejsów. Żeglowałem w tym czasie zarówno na klasycznych jachtach, jak i jednostkach czarterowych. Nie są mi obce starsze polskie jachty począwszy od Cartera 30. Żeglowałem min. Zjawą IV, Bonawenturą, Oceanem A, Zawiszą Czarnym, pracowałem jako Kapitan na STS”Kapitan Głowacki”.

Od kilkunastu lat zajmuję się również szkoleniem na morzu, wyszkoliłem w tym czasie sporą liczbę najpierw sterników jachtowych następnie Jachtowych Sterników Morskich, którzy dziś z powodzeniem żeglują samodzielnie. Wielu z nich jest już kapitanami. Jeśli mam wolną chwilę zajmuję się również przeprowadzaniem jachtów.

Żegluję zarówno po ciepłych jak i zimnych wodach, organizując rejsy wszędzie tam gdzie życzy sobie załoga. Śródziemne jest dla mnie drugim domem, swego czasu byłem prawdopodobnie najmłodszym polskim skipperem pływającym po tamtych wodach.

Znajomość Akwenów:

Morze Bałtyckie, Północne, Śródziemne, Atlantyk północny, Morze Karaibskie

Patenty/Kwalfikwacje:

Kapitan Jachtowy
Kapitan Motorowodny
Yachtmaster Offshore RYA
Instruktor Żeglarstwa PZŹ
Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej PZŹ
Instruktor Sportu specjalność żeglarstwo
Instruktor Sportu specjalność sporty motorowodne
Licencja do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających
Radiooperator VHF/SRC
Operator Radaru/ARPA poziom operacyjny
Świadectwo STCW
Świadectwo przeszkolenia w zakresie problematyki ochrony na statku

Leszek Łaskawski

Kapitan & CEO
poznaj lepiej

Na tle swoich kolegów przygodę z żeglarstwem zacząłem zdecydowanie za późno, ale teraz nadrabiam stracony czas. Najchętniej zamieszkałbym na jachcie morskim. Potrzebuje godziny by się spakować i ruszać ku kolejnej morskiej przygodzie. Ulubiony akwen to morze egejskie w szczególności Cyklady. Morską przygodę zaczynałem w Chorwcji dalej chętnie tu wracam w szczególności prowadząc rejsy szkoleniowe przygotowujące do egzaminu na stopień sternika morskiego.

Znajomość Akwenów:

Morze Bałtyckie, Północne, Śródziemne, Atlantyk, Morze Karaibskie

Patenty/Kwalifikacje:

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Radiooperator SRC
Instruktor Żeglarstwa
Świadectwo STCW

Grzegorz Urbański

Instruktor
poznaj lepiej

Pasję do podróży zaszczepił we mnie Tata, w którego ratowniczym plecaku spędziłem całe dzieciństwo, towarzysząc mu w pełnieniu służby w GOPR Beskidy. Na całe szczęście zabrał mnie też na drewnianą Omegę... i tak przepadłem!

Patent żeglarski zdobyłem w wieku 15 lat, równocześnie z rozpoczęciem przygody z ratownictwem wodnym. W tej wcześniejszej młodości byłem sternikiem śródlądowej załogi regatowej, jednak miłość do coraz większej wody rzuciła mnie na Mazury gdzie prowadziłem kilkanaście rejsów. A jak wiadomo, z Mazur na morze jest już całkiem niedaleko, więc Bałtyk to miejsce gdzie rozpocząłem swoją przygodę z dużą wodą.

Na codzień fizjoterapeuta oraz szkoleniowiec.

Ulubione akweny to Chorwacja i Grecja.

Znajomość Akwenów:

Morze Bałtyckie, Północne, Śródziemne, Atlantyk, Morze Karaibskie

Patenty/Kwalfikwacje:

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Instruktor Ratownictwa Wodnego
Międzynarodowy Operator Ratowniczych
Skuterów Wodnych K38
Radiooperator SRC
Świadectwo STCW

Paweł Prochota

instruktor
poznaj lepiej

Z żeglarstwem związany jestem od dziecka. Swoje pierwsze zwroty robiłem na wodach śródlądowych, jednak, jak to często bywa, ciągnęło wilka na morze. W swój pierwszy rejs popłynąłem… na Atlantyk. Później nie było już odwrotu. Szybko zdobyłem uprawnienia JSM i zacząłem samodzielnie prowadzić rejsy morskie.

Żeglowałem po wodach chorwackich, greckich czy włoskich. Pływałem po Balearach, Sycylii, Sardynii, Korsyce czy Malcie i Wyspach Kanaryjskich. Odwiedzałem również Karaiby zahaczając o Martynikę, St. Lucię, St. Vincent czy Barbados.

Pomimo tych pięknych miejsc i ciepłych wód, zawsze fascynowały mnie morza północy. Surowy klimat oraz zapach prawdziwej przygody sprawił, że żeglowałem po Morzu Północnym, Bałtyku, Islandii czy bezludnym, norweskim wybrzeżu. W 2017 roku spełniłem swoje marzenie i dopłynąłem do brzegów Grenlandii. Od kilku mam uprawnienia Kapitana Jachtowego.

Prowadzę szkolenia manewrowe przed egzaminami na Jachtowego Sternika Morskiego. Mam absurdalne poczucie humoru i zdecydowanie za dużo gadam.

Znajomość Akwenów:

Morze Bałtyckie, Północne, Śródziemne, Atlantyk północny, Morze Karaibskie.

Patenty/Kwalifikacje:

Kapitan Jachtowy
Kapitan Motorowodny
Radiooperator SRC

kapitan-Mateusz-Staniewski-Feel-The-Wind-2

Mateusz Staniewski

instruktor
poznaj lepiej

Od 2012 roku czynnie pływa na morzu, szkoli na żeglarza jachtowego i sternika morskiego. W sezonie 2015 przepłyną Atlantyk z Karaibów do Portugalii. Uczestnik licznych regat na Bałtyku.

Znajomość Akwenów:

Morze Bałtyckie, Północne, Śródziemne, Atlantyk, Morze Karaibskie

kapitan-Mateusz-Staniewski-Feel-The-Wind-2

Patenty/Kwalfikwacje:

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Instruktor Żeglarstwa
Radiooperator SRC RYA
Licencja do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających

Feel The Wind Wojtek Oli

Wojtek Olifirowicz

Instruktor
poznaj lepiej

Wojtek "Oli" Olifirowicz

Marzyłem o tym aby żeglować, aż nadszedł moment gdy marzenia stały się rzeczywistością. Zaczynałem od Mazur, by ostatecznie żeglować już tylko po morzu. Moją pasją jest gotowanie. Na Naszych Rejsach pełnię funkcję cooka oraz instruktora.

Znajomość Akwenów:

Morze Śródziemne, Atlantyk północny, Morze Karaibskie

Feel The Wind Wojtek Oli

Patenty/Kwalfikwacje:

Jachtowy Sternik Morski
Motorowodny Sternik Morski
Radiooperator SRC
Ratownik Medyczny

Co mówią o nas nasi kursanci:

Najważniejsi członkowie załogi, którzy przeszkolą Cię i zaopiekują się podczas rejsu

Najbardziej podobały mi się nocne manewry. Nigdy wcześniej nie miałem okazji pływania w takich warunkach, dzięki Panowie!
Grzegorz
Nauka w połączeniu z pięknymi widokami to zaleta pływania z Feel The Wind. Osobiście wybiorę się jeszcze nie jeden raz.
Dawid
Klimat, humor i spora dawka wiedzy. Instruktorzy z ogromnym doświadczeniem. Od razu czuje się, że pływamy z wilkami morskimi 🙂
Jakub